Kande

Sukupuoli:

Syntymäaika: 06.2017

Koko: 27 cm, 4,3 kg

Kotimaa: Liettua

Tarha: Mazas Draugas, Panevezys

Sijainti: Omassa kodissa

Kotiutunut: 01.2018

25.3.2022

Olen ihan eri näköinen kuin äiti ja veli, olen kuin minipieni saksanpaimenkoira.

Olen saanut oman kodin 01.2018 ♥

Minun äiti Marge oli maailman ujoin tyttö ja marraskuussa 2017 hän pääsi Suomeen asumaan uuteen kotiin. Äiti kuulemma rohkaistuu yllättävän nopeasti ja tykkää masurapsutuksista.

Seuraavaksi eläinsuojeluyhdistyksen väki otti kiinni veljeni Wollyn, joka on ihan kohta lähdössä Suomeen. Minä tyttö olen perheen itsepäisin. En yhtään piittaa mistään Suomesta. Kukaan ei saanut minua kiinni sieltä pihalta pitkään aikaan. Ähäkutti. Sitten ne yksi päivä olivatkin viekkaampia kuin minä ja tässähän sitten istun eläinlääkärin pöydällä ihan kuin äitsykki ja veli. Voi harmi. Olen ihan kauhuissani.

Älkää ainakaan lähettäkö minua minnekään Suomeen, se vielä puuttuisi. Mistä tiedän, että onko siellä edes kivaa? Äiti kertoi jostain maharapsuista, mutta mitä se edes on?